Skip links

Новинка від ProZorro: Локалізація в публічних закупівлях

Новинка від ProZorro: Локалізація в публічних закупівлях

В липні 2022 року набрали чинності зміни до закону «Про публічні закупівлі» щодо створення умов розвитку вітчизняної промисловості завдяки процедурі «локалізації». Таким чином з 2022 року закон передбачає, що при здійсненні процедури закупівлі на заздалегідь передбачений перелік товарів від 200 000 гривень повинна враховуватись відсоткова ступінь їх локалізації. 

Ступінь локалізації — це…

Ступінь локалізації показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.

Хто визначає ступень локалізації?

Закон передбачає, що ступінь локалізації виробництва визначається напряму виробником, але її потрібно підтвердити Уповноваженим органом у порядку, встановленому Кабінетом міністрів  України. Наразі порядок проведення процедури регулює постанова КМУ № 861 “Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва”.

Більше інформації про локалізацію

Повну інформацію про локалізацію, приклади її застосування та практику розгляду спірних ситуацій в АМКУ клуб «Знаю & Вмію» спільно зі спікером академії «Радник» розглянули на online-вебінарі «Локалізація в закупівлях: основні аспекти та проблемні питання». 

Спікер: Андрій Костенко, фахівець з публічних закупівель академії «Радник»

План вебінару: 

  • Коли набрали чинності зміни до Закону щодо локалізації?
  • Який ступінь локалізації встановлюється?
  • До яких товарів застосовуються особливості здійснення закупівель щодо ступеня локалізації виробництва.
  • Локалізація в публічних закупівлях, коли вимоги не застосовуються.
  • Локалізація й міжнародні зобов’язання України.
  • Де саме замовникам необхідно встановлювати вимоги щодо підтвердження ступеня локалізації.
Щоб отримати доступ до вебінару, треба бути членом клубу або зробити невеликий внесок у розмірі 50 гривень на підтримку діяльності клубу. Посилання на відео буде надіслано відразу після сплати.